E-SINAV

E-SINAV

E SINAV

E-sınav , Türkiye’nin hemen hemen her ilinde bulunan sınav merkezlerinde elektronik ortamda girilen sınav demektir ve artık MTSK (Motorlu Taşıt Sürücü Kursu) sınavları da bu şekilde yapılabilmektedir. İstanbul’da şuan için 2 sınav merkezi olmakla birlikte yıl içinde artırılması planlanmaktadır.

E-sınava ehliyet başvurusu yapan herkes girebilir. Teorik ders bitiminde Sınav harcı yatırılırken    E-sınav (elektronik sınava) girmek istendiğini kursa belirtilmeli ve harç E-sınav harcı olarak yatırılmalıdır. Kayıtlı olunan kursta öğrencinin isteği doğrultusunda harç yattıktan sonra randevu oluşturmalıdır. Randevu sistemi sizin girmek istediğiniz salondaki en yakın sınav tarihini gösterir ancak yoğunluklar sebebiyle bazen bu tarih çok fazla ertelenebilir. Haftanın her günü E-sınav yapılabilmektedir. E-sınav başvurusunda bulunduktan sonra kişi sadece E-sınava gire bilir.

E-sınav 50 soru 45dk şeklinde yapılır. Sorular Milli eğitim bakanlığının MTSK’lar için hazırladığı soru havuzundan seçilir. Sınav konuları yine klasik test sınavındaki gibi trafik, trafik adabı, araç tekniği ve ilkyardım konularından oluşmaktadır. E-sınav atmosferi yaşamak isteyen adaylar http://ehliyet.esinav.org/eSinav.php?k=83c71 linki üzerinden deneme sınavı olabilirler.

E-sınav , ehliyet almak isteyen kişiye hız kazandırır. Özellikle sınav bitiminde kişinin hemen sonucu alması kişinin en yakın direksiyon sınavına girmesini sağlayarak ehliyet alma sürecini ciddi oranda kısaltır. Ancak E-sınav merkezinin kapasite yetersizliğinden dolayı bazen tarihler çok geç alına bilmektedir. Kişinin bilgisayarla olan ilişkisi de çok önemlidir.

Kişi E-sınavda başarısız olursa 15 gün sonra tekrar sınava girebilmektedir. Kişinin E-sınav ve klasik teorik sınav haklarının toplamı 4dür. 4 kez girdiği sınavlardan başarısız olan adayın tekrar kursa kayıt yaptırması gerekmektedir.

E-sınav bize hızın yanında teorik sınav için hareket kazandırır çünkü kişi e-sınava Türkiye’nin her yerinde olan E-sınav merkezlerinde sınava girme imkanı kazandırır. Örneğin bir üniversite öğrencisi okuduğu x şehrinde E-sınava girip ailesiyle yaşadığı y şehrinde direksiyon eğitimini ve direksiyon sınavına girebildiği gibi tam tersi de mümkündür.Direksiyon sınavına gireceği ilçe içerisinde bir kursa yazılma şartıyla.

AYLİN SÜRÜCÜ KURSU sizlere en doğru , en kolay , size en uygunun belirleyip sunmaktadır.Tercih tabi’ki de sizlerin elindedir.

ÖNCELİĞİMİZ;

  • İYİ BİR EĞİTİM VERMEK .
  • BİLİNÇLİ BİR ŞOFÖR YETİŞTİRMEK.
  • TRAFİK BİLİNCİNİ KAZANDIRMAK.
  • YAYA PSİKOLOJİSİNDEN ÇIKARMAK.
  • GÜVEN, MEMNUNİYET ve BAŞARIYA ULAŞMAK.

TÜM SOSYAL AĞLARDA HİZMET VERMEKTEYİZ.(Kursumuza kayıtlı olmasanız bile bizlerden bilgi alabilirsiniz).

Bu gönderiyi paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Arayın